Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tipy na Výlety

V naší chaloupce na Vás čeká dárek v podobě turistických map Bystřicka, ale také mnoho papírových průvodců po krásách nejen Bystřicka, ale celé Vysočiny. Věříme, že Vás to potěší a zároveň pomůže při plánování výletů.

Z naší chaloupky se dostane i pěšky na důležitá místa:
10 minut je to chůzí do centra, 15 minut pak na velké koupaliště se třemi bazény, do sportovní haly (krytý bazén, lezecká stěna, bowling, squash, kuželky ad.) zimní stadion, tenisové kurty, fotbalový stadion, Centrum Eden, na cyklostezku se napojíte přímo u chalupy. Velké dětské hřiště je také zhruba 15 minut chůzí kolem řeky Bystřice, za hřištěm je pohádková alej s průlezkami, park miniatur i venkovní posilovna. Vlakové i autobusové nádraží je 20 minut volnou chůzí. V případě potřeby Vám zajistíme vyzvednutí i odvoz na nádraží. Zkrátka, všechno máte při ruce :)

V okolí můžete navštívit například Hrad Pernštejn, zříceniny hradů Zubštejn, Aueršperk, Pyšolec, Dalečín - sem vedou i turistické trasy. Dalším turistickým cílem je
Vírská přehrada. Pro děti naleznete nedaleko strašidelný zámek Draxmoor nebo westernové městečko Šiklův mlýn. V zimě můžete využít Ledovou lezeckou stěnu ve Víru, celoročně pak Únikovou chatu na Kovářové či Lanové centrum v Domaníně.

Koupání: v Bystřici je koupalistě i krytý bazén. Poblíž Bystřice se můžete vykoupat např v: rybník Argentina, Domanínský rybník, Skalský rybník, Lom na Dolní Rožínce, Městské lázně v Novém Městě na Moravě a další....

V zimě si určitě užijete zábavu na okolních sjezdovkách: v Dalečíně (7km), Novém Městě na Moravě (12km), Olešnici (18km), nebo Hodoníně u Kunštátu (15km).

Pokud máte zájem o další informace, navštivte tento skvělý web http://www.korunavysociny.cz . Zde naleznete veškeré informace o možnostech výletů, akcí v okolí, ubytování.... Zkrátka vše, co potřebujete vědět. Doporučujeme!!

koruna-logo-originalni-barevnost.png